KINO OTEVŘENO ZAKONČÍ SEZÓNU POCTOU PROMÍTAČŮM A PAMĚTNÍKŮM SLAVNÉHO KINA 64 U HRADEB

 

Společenská iniciativa Kino otevřeno slavnostně zakončí 4. prosince sezónu benefiční akcí v kině 64 U HRADEB. Letošní ročník je věnován promítačům a pamětníkům tohoto slavného pražského kina.

 

Již sedmým rokem oživuje občanská iniciativa Kino otevřeno zavřené vesnické biografy jedinečnými happeningy, navracejícími zašlou krásu a atmosféru zapomenutým místům.  Pomáhají tak změnit osud chátrajících budov. Letošní ročník bude slavnostně zakončen  v pražském biografu kino 64 U Hradeb, kterému hrozila definitivní devastace přebudováním na podzemní garáže. Jejich výstavbu se podařilo zastavit, všechny původní interiéry však byly po povodních v roce 2002 zničeny.

 

Projekt obnovy kina 64 U HRADEB inicioval Jan Čep s týmem spolupracovníků. Obnova je plánována na několik fází, hlavní část by měla být dokončena do konce roku 2018.   “Průběžně realizujeme projekty a akce, aby s námi mohli lidé společně prožívat proměnu tohoto unikátního prostoru. Chceme vytvořit místo, které bude sloužit imaginaci, tvorbě a výjimečným kulturním nebo společenským událostem, a také vzdělávání.” dodává ředitel kina 64 U HRADEB, Jan Čep.

 

Program druhé adventní neděle bude pestrý. Odpolední část, která bude věnována rodinám s dětmi zahájí hodinu po poledni nové pásmo animovaných snímků ikony kresleného filmu Břetislava Pojara (Pojďte, pane, budeme si hrát, Dášenka a další). Souběžně s animační tvůrčí dílnou Ponrepo dětem proběhne vánoční pěvecká dílna pro děti s lektorkou sboru BezNot a zpevačkou Markétou Tošovskou (Lanugo). Z 16mm filmového materiálu se bude promítat Černý Petr Miloše Formana, později pak kultovní Jesus Christ Superstar (1973).

V odpoledních hodinách se uskuteční také beseda Slet promítačů, která je určena všem  pamětníkům nejen kina 64 U Hradeb. Tu obohatí svou přednáškou filmová historička Tereza Czesany Dvořáková.

Jako vzácní hudební hosté se představí seniorský pěvecký sbor Elpida s jednou z našich nejvýraznějších zpěvaček Sárou Vondráškovou aka Never Sol, filmař, filosof, spisovatel a legendární písničkář Vladimír Merta, režisér, dokumentarista a zakladatel Kino Otevřeno Jan Foukal známý pod pseudonymem Johannes Benz . O afterparty v nedalekém Café Soda se postará skvělý DJ Mikuláš z Radia 1.

Podrobný program a více informací o akcích a společenské iniciativě najdete na www.kinootevreno.cz nebo na facebookových stránkách Kina otevřeno.

 

Pro více informací nás neváhejte kontaktovat:

 

Tranzistor label, David Landštof, landstof@gmail.com, +420 777 157 949, www.tranzistorlabel.com