Otvíráme Dlabačov

Otevirame Dlabacov, Benefice pro Kino Otevreno

Po třinácti letech se rozzáří filmové plátno legendárního kina Dlabačov za účasti Jiřího Bartošky či Mardošy z Tata Bojs

Ve spolupráci s občanskou iniciativou Kino Otevřeno, která již šestým rokem úspěšně pořádá kulturní akce v nefunkčních kinech po celé České republice se po téměř třinácti letech opět rozzáří filmové plátno legendárního kina Dlabačov na Praze 6. Slavnostní otevření se uskuteční 10. října a tentokrát je benefiční akce věnována na provoz a další působení samotné iniciativy Kino Otevřeno.

Nově zdigitalizované kino, které přijde osobně pokřtít matador festivalového světa Jiří Bartoška s filmovou odbornicí Evou Zaoralovou, je situované vedle břevnovské dominanty hotelu Pyramida. Divákům budou promítnuty tzv.” hotelové” filmy jako Druhý báječný hotel Marigold a Grandhotel Budapešť.Na jevišti se ten den vystřídají hudební “poutníci” Justin Lavash a Oskar Petr, jejich řady rozšíří audiovizuální koncert skupiny Johannes Benz. Pro nejmenší diváky bude zařazeno pásmo animovaných filmů, exluzivní minikoncert postaviček z TvMiniUni a animační dílna Lunapark filmových vynálezů. O taneční závěr večera se postará populární Dj Mardoša.

“Hrozně mě štve, když vidím nevyužité staré krásné budovy, kina, farmy, které mají svoji historii a příběhy a místo toho, aby se jejich atmosféra využila, stavějí se nová multikina, obchoďáky a podobně! Proto jsem moc ráda, že tu existují lidé, kterým to nejen vadí, ale i s tím něco dělají! Děkuju celému týmu, který dělá Kino Otevřeno a spolupracuje na otevření dalšího krásného prostoru, který se zařadí vedle kin jako jsou Aero, Biooko a další. Jsem moc ráda, že se můžu na chvíli stát jejich součástí!” dodává o akci herečka Jenovéfa Boková, která bude celý den akci provázet s kolegyní Petrou Nesvačilovou.

Kino Otevřeno je živý organismus složený z umělců, filmařů, performerů a hudebníků, kteří navrací zašlou slávu alespoň na několik dní zchátralým a opuštěným kinům. Během dvou denních akcí se během léta na nejrůznějších místech uskutečňují koncerty, filmové projekce a happeningy.Do akcí Kina Otevřeno se pravidelně zapojují vesnická kina v Lukově, Českém Štemberku, Kytlici, Třebušíně, nově se na mapu zařadila obec Zdíkov. Všechny tyto akce vrcholí podzimní pražskou událostí. Tentokrát se diváci mohou těšit na otevření Dlabačova, které ten den zahajuje svůj každodenní program a kulturní nabídku rozšiřuje o divadelní scénu, koncerty a výstavy.

Zkušeností a znalostí Kina Otevřeno si velmi vážíme, proto uspořádání happeningu “Otevíráme Dlabačov” s nimi ve spolupráci bylo jasnou volbou.” říká produkční Dlabačova Kristina Charvátová.

“Nechceme přihlížet devastaci kulturního dědictví, ze sálů se nezřídka stávají herny, tržnice, sklady…iniciujeme místní kulturní aktivity, poskytujeme know – how, snažíme se přivézt zpátky obraz na plátna potemnělých kin. Nejsme provozovatelé kina, ani restaurátoři jeho programu. Chceme být impulsem a zázemím pro konkrétní lidi, se zájmem o promítání a další místní kulturní aktivity.” říká Jan Foukal, jeden z tvůrců občanské iniciativy.

Benefiční akce pro Kino Otevřeno a slavnostní otevření kina Dlabačov se koná 10. října. Podrobný program naleznete na www.dlabacov.cz a www.kinootevreno.cz. Vstupné je dobrovolné a veškerý výtěžek putuje na rozvoj a další činnost organizace Kino Otevřeno! Partnerem je Ministerstvo kultury ČR a domácí label Tranzistor.

Facebook událost https://www.facebook.com/events/498637293632815/

Pro více informací mě neváhejte kontaktovat. Foto naleznete v příloze.

David Landštof
landstof@gmail.com
tel.: 777157949

KO_Dlabacov_FB3_851x315

 

KO_Dlabacov_plakat_A1_Tisk